Satınalma Süreci

1. TÜBİTAK UME referans malzeme satış sitesine üye olarak kaydınızı yapın.
2. E-posta adresinize iletilen üye aktivasyonu linkine tıklayarak üyeliğinizi aktifleştirin.
3. Üye girişi kısmından siteye girişinizi yapın.
4. Satınalmak istediğiniz ürünleri sepetinize ekleyin.
5. Sepetinize gidip, ürün teslim şeklini (elden veya kargo) ve eğer farklı kargo şirketi ile (tarafınızca ödemeli olarak) ürünleri almak istiyorsanız bunu belirterek ürün siparişinizi verin.
6. TÜBİTAK UME tarafından siparişiniz onaylandığında tarafınıza e-posta yoluyla bilgilendirme yapılacaktır. Ödemenizi kredi kartı veya havale yoluyla yapabilirsiniz. Havale yaparken dekont açıklama kısmına ADINIZI SOYADINIZI ve siparişinizin REFERANS KODUNU yazarak sitede verilen hesap numarasına ödemenizi gerçekleştirin.
7. Havale ile ödeme yaptıysanız, dekontunuzu SİPARİŞ TAKİBİ bölümünden siparişinizdeki ilgili alana tıklayarak sisteme yükleyin.
8. Siparişinizin durumunu web sayfasında siparişler sekmesi aracılığı ile takip edebilirsiniz.
9. Ödemeniz onaylanarak, siparişiniz seçmiş olduğunuz teslim şekline göre tarafınıza gönderilir. Kargo ile teslim seçeneği durumunda ürününüzün kargoya verildiğine dair bilgilendirme e-postası tarafınıza gönderilir. Talep etmiş olduğunuz ürününe ait Referans Malzeme Sertifikası, Sertifikalandırma Raporu veya Referans Malzeme Bilgi Formu’ nun dijital kopyası ve herhangi bir şikayetiniz olması durumunda doldurarak bize ulaştırabileceğiniz “RM Uygunsuzluk Bildirim Formu” ile birlikte tarafınıza gönderilir.
10. TÜBİTAK UME logolu fligran kağıda basılmış Referans Malzeme Sertifikası’ nı veya Referans Malzeme Bilgi Formu’ nu ürünün kutusu içinde bulacaksınız. 11. Satın alma işleminizle ilgili fatura daha sonra seçmiş olduğunuz teslim şekline göre elden ya da kargoyla size iletilecektir.
12. Satınalma ile ilgili her tür sorununuz için e-posta adresimiz ume.rm-satis@tubitak.gov.tr
 
 

         
Referans Malzeme Arama TÜBİTAK UME Tanıtım
Özel Referans Malzeme Üretimi Haber Arşivi
Öneri ve Şikayetleriniz Sık Sorulan Sorular
Satın Alma Süreci Faydalı Linkler
   
TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi P.K. 54 41470 Gebze/KOCAELİ Tel: +902626795000 - 6209/6500 ume.rm-info@tubitak.gov.tr